Ознака: медведев

Медведев: Сè поблиску сме до апокалипса

Дмитриј Медведев, поранешен руски претседател и актуелен заменик-претседател на рускиот Совет за безбедност, постојано ја споменува можноста за „апокалипса“ во случај на натамошна ескалација...

Медведев: Западот ги игнорира сигналите од Русија и го турка светот...

Дмитри Медведев, заменик-претседател на Советот за безбедност на Кремљ, во интервју за „ТАСС“ и „РТ“ вели дека руските противници на Запад ги игнорираат сигналите...

Медведев ги повика Европејците „да не си играат со авиони“

Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација Дмитриј Медведев ги повика Европејците „да не си играат со авиони“, коментирајќи ја изјавата на германската...

Медведев: Ако Украина се согласи да се откаже од спорната територија,...

Ако Украина се согласи да се откаже од спорните територии заради влез во НАТО, ќе мора да се откаже дури и од Киев, изјави...

Предавањето на Украинците би го отворило патот кон мирот, истакна Медведев

Заменик претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Медведев денеска изјави дека предавањето на Украинците ќе го отвори патот кон мирот. - На луѓето...

Русија ќе постигне мир под свои услови, истакна Медведев

Целиот систем на НАТО практично отворено се бори против Русија, но имаме доволно сили за да ги исполниме сите задачи од „специјалната воена операција“,...

Медведев: Главната работа е да се уништат терористичките водачи без оглед...

Заменик - претседателот на Советот за безбедност на Руската Федерација, Дмитриј Медведев по експлозијата на мостот на Крим истакна дека светското и руското искуство...

Медведев: Советот Украина-НАТО ќе престане да постои, бидејќи една од земјите...

Советот Украина-НАТО ќе престане да постои, бидејќи една од земјите во него ќе исчезне, напиша на англиски заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија...

Зголемувањето на воената помош за Киев луд потег на Западот, Трета...

Украина можеби никогаш нема да биде примена во НАТО, Алијансата едноставно се плаши тоа да го каже гласно, смета заменик-претседателот на Советот за безбедност...

Медведев: Судирот со Западот ќе трае со децении, а со Украина...

Поранешниот руски претседатели актуелен заменик шеф на рускиот Совет за безбедност, Дмитриј Медведев, денеска предупреди дека конфликтот на Москва со Западот ќе трае со...