Ознака: маргарита цаца николовска

Работната група нема мандат за албанскиот јазик во Уставот, тврди Цаца...

Поранешната судијка во Судот за човекови права, Маргарита Цаца Николовска, која ја води работната група за уставни измени, денеска ја отфрли можноста работната група...

Судијката Маргарита Николовска избрана за претседателка на работната група за уставните...

Работната група за подготвување на предлог иницијатива за потребата од измени на Уставот на Македонија денеска одржа констититутивна седница.  Членовите, како што соопшти Министерството за...

Во училиштата има и булинг и дискриминација, но не се пријавуваат,...

Речиси две третини од анкетирани ученици во средните училишта во Скопје сметаат дека има врсничко насилство во нивното училиште, а околу една третина биле...

Николовска: Осомничените нема да се спасат од одговорност и покрај правното...

Врховниот суд донесе начелно правно мислење со кое се запираат истражните постапки на Специјалното јавно обвинителство, но осомничените нема да се спасат од кривична...