Ознака: македонско девојче

Зеле Липовача сними своја верзија на „Македонско девојче“

Традиционалната македонска песна „Македонско девојче“ е прва на листата на оние песни што ќе се најдат на новиот соло-албум на основачот на групата „Дивље...

Ѓоковиќ ја пееше „Македонско девојче“ и побара фотографии од Охрид

Светски познатиот тенисер, Новак Ѓоковиќ, ја поздрави Македонија во видео обраќање на својот профил на Инстаграм. Во еден дел од видеото Ѓоковиќ, синоќа, ја запеа...