Ознака: лаптопи

Запленети стотици телефони, лаптопи, компјутери, има и приведени за илегално приредување...

Полицијата изврши претрес на домови на две локации во Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „приредување на игри на среќа...

НЛБ Банка донираше лаптопи за училишта и ученици од социјално ранливи...

НЛБ Банка како компанија е континуирано посветена на обезбедување поддршка во општествено одговорни активности особено кај најранливите категории. За време на ковид-кризата која нѝ...

Tошиба повеќе нема да произведува компјутери и лаптопи

Јапонскиот технолошки гигант „Тошиба“ го продаде последниот удел во својата филијала за производство на лаптопи и компјутери „Динабук“, што значи дека веќе нема да...