Ознака: киднапирање

Уште еден обид за киднапирање на македонското име

Ако е точно дека еден од трите услови на Вселенската патријаршија за признавање на самостојноста на нашата црква е да биде ставена надвор од...

Трет напад на училиште во Нигерија, киднапирани 15 деца

Вооружена група во Нигерија нападна уште едно училиште и киднапираше 15 деца во третиот инцидент со масовно киднапирање за две недели, соопшти денеска полицијата. Тешко...

Хеликоптер на ОН присилно слетал во Сомалија, исламисти ги киднапирале патниците...

Сомалиската исламистичка група Ал Шабаб киднапирала патници и екипаж на хеликоптер на Обединетите нации (ОН), потврди висок функционер за Би-би-си. Хеликоптерот слетал во област контролирана...

МВР најостро демантира дека имало обид за киднапирање на дете во...

МВР најостро ги демантира шпекулациите кои денеска се проширија по одредени портали, локални телевизиски станици и социјалните мрежи за наводен спречен обид за грабнување...

Потрагата по две киднапирани тинејџерки во САД заврши со пронаоѓање на...

Телата на седум лица беа пронајдени вчера во куќа во американската сојузна држава Оклахома, соопштија властите. Меѓу жртвите се две исчезнати тинејџерки, осомничениот за...

Се бара притвор за осомничените за грабнување на момчето што се...

Основното јавно обвинителство Скопје донело наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека извршиле дејствија на кривично дело...

Патувањето на Американци за козметичка процедура во Мексико заврши трагично

Двајца од четворица американски државјани што биле киднапирани во Мексико, пронајдени се живи, но останатите двајца се мртви, соопшти денеска мексиканскиот претседател Андрес Мануел...

Арачиновец осомничен за грабнување на сопругата со која е во бракоразводна...

Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против 33-годишен жител на селото Орланци, општина Арачиново за кого постои основано сомнение дека...

Провалникот во домот на Пелоси обвинет за обид за нејзино киднапирање

Американските федерални обвинители покренаа тужба против лицето обвинето за провалување во домот на спикерот на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, за обид за нејзино киднапирање...

Осуетениот обид за киднапирање на министер ја откри пресметката на нарко-подземјето...

Белгискиот министер за правда, Винсент Ван Квикенборн, е под засилена полициска заштита, a обвинителството открива дека се работи за план за киднапирање, веројатно поврзан...