Ознака: Каратист

Каратистот Павлов во Каиро по норма за Европски игри

Најдобриот македонски каратист и репрезентативец Емил Павлов, утре напладне ќе настапи на престижната Премиер-лига во карате, која ќе се одржи во египетскиот град Каиро....

Десетгодишниот Леонид Белески е сѐ поуспешен каратист

Во здраво тело - здрав дух Десетгодишниот прилепчанец Леонид Белески тренира карате од пет години и во последниот период освојува голем број награди на натпревари....

Имам квалитет да бидам дел од ЛОИ во Токио

ЕМИЛ ПАВЛОВ, КАРАТИСТ На олимписките квалификации во Париз, пред сѐ, ќе биде решавачка мојата подготвеност, оти кога сум добро подготвен можам да ги победам сите,...

Каратистот Павлов фуриозно до златен медал во Салцбург

Во финалната борба, тој го победи Италијанецот Анџело Креченцо (5-4), светски првак од 2018 и двократен европски вицепрвак (2018 и 2019) Најдобриот македонски каратист во...

Павлов утре се бори за злато

Најдобриот македонски каратист и двократен европски првак во борби Емил Павлов (категорија до 60 кг) утре ќе се бори за златен медал во престижната...

Висок пласман на Спасеновски на Премиер-лигата во Дубаи

Македонскиот каратист во борби, Петар Спасеновски, во категоријата до 84 кг, го освои солидното 5-то место на престижната Премиер-лига, која викендов се одржа во...

Макпетрол најтрофеен на Првенството на Македонија

Макпетрол е најуспешниот карате-клуб на Сениорското првенство на Македонија, кое се одржа викендов во Скопје, со вкупно 12 освоени медали (седум златни, еден сребрен...

Павлов го преполови патот до Токио, напредуваше 22 места

Остануваат уште шест турнири во Премиер-лигата и ЕП, така што може уште многу да напредувам на олимписката листа, вели Павлов, кој сега е на...

Павлов посилен од сѐ – жнее медали и напредува кон Токио

Тој во борбата за третото место на ЕП го совлада Романецот Гоголоси, откако претходно имаше три победи и еден сомнителен пораз. Ова за него...