Ознака: инвестициски циклус

Заев најави инвестициски циклус од пет милијарди евра

Зголемен БДП за над 40 отсто, раст на платите, намалена невработеност, вратена доверба кај инвеститорите, зголемени вложувања. Ова се некои од показателите содржани во...

Вучиќ најави инвестициски циклус вреден 10 милијарди евра

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, најави дека до крајот на оваа година ќе започне нов и досега најголем инвестициски и развоен циклус на државно...