Ознака: избор за убавина

Две титули за Македонија на „Мис Европа 2024“ во Либан

Во Бејрут, Либан, неодамна се одржа изборот за „Мис на Европа 2024“ на кој Македонија имаше две претставнички, 20-годишната Ева Јовановска од Тетово и...

Војната го спречи заедничкото фотографирање на украинската и руската убавица на...

Претставничките на Украина и Русија привлекоа големо внимание на овогодинешното натпреварување на Мис Универзум одржано во САД, по кое Украинката Викторија Апанасенко проговори за...

Мија Стерјовскa избрана за „Кралица на убавината“ во Истанбул

Македонската претставничка Мија Стерјовска (18) од Скопје ја освои титулата „Кралица на убавината“ (Queen of Beauty), во конкуренција на 30 кандидатки од исто толку...

Анастасија Божинова втора придружничка на „Мис на Евроазија 2022“

Уште една титула за македонската убавина! Осумнаесетгодишната неготинчанка Анастасија Божинова ја освои титулата Втора придружничка на изборот за „Мис на Евроазија 2022“, што вчера...

Седум титули за Македонија на детски избор за убавина во Бугарија

Во Банско, Бугарија, викедов се одржа детскиот избор за убавина „Литл Мис енд Мистер галакси 2022“, каде Македонија ја претставуваа шест деца во различни...

Мис свет ја „издржа“ пандемијата за да го дочека крунисувањето среде...

Каролина Биелавска од Полска вчера беше прогласена за Мис на светот, при што учесниците на изборот за убавина и организаторите изразија солидарност со Украинците...

Две Македонки учествуваат на изборот за „Мис на Европа“ во Бејрут

Изборот за „Мис на Европа“ за 2022 година ќе се одржи в понеделник во Бејрут, Либан. Македонија ќе ја претставуваат две девојки, Ана Брзанова, 22-годишната...

Двоглавите орли и кренатите три прста навлекоа гнев што ја засени...

Фотографиите на кои учесничките на изборот за убавина „Мис Интерконтинентал“ позираат со прекрстени раце симболизирајќи го албанскиот двоглав орел, а потоа и со подигнати...

Ева Јовановска – лице на иднината на „Мис Евроазија 2021“

На неодамнешниот избор „Мис на Евроазија 2021“, што се одржа вo Анталија, Турција, македонската претставничка Ева Јовановска ја освои титулата Лице на иднината (Face...

Се оствари сонот за Мис универзум во црвен фустан

Претставничката на Филипините, Катриона Греј, е победничка на изборот за Мис универзум што се одржа вчера во Бангкок, Тајланд. Ова е четврти триумф на...