Ознака: идеален тим

Јокиќ и Дончиќ во идеалниот НБА тим

Српскиот кошаркар и член на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ и неговиот словенечки колега Лука Дончиќ, кој настапува за Далас Маверикс, се избрани за најдобар...

Идеален тим вредeн милијарда евра!

Според порталот „Трансфермаркт“, Меси и Нејмар се проценуваат на 180 милиони евра, додека репрезентацијата на Франција на 1,08 милијарда евра Ако успехот би зависел исклучиво...