Ознака: играње

Големиот интерес донесе промена на местото на играње

ФУДБАЛ - ЗА ПРВИОТ МЕЧ НА СП 2023 Отворањето на годинашното Светско првенство за фудбалерки, мечот Австралија - Република Ирска, е преместено на поголем стадион...

Де Брујне: Идејата не е лоша, но треба сите да поработат...

Во почетокот на сезонава имав состанок со ФИФА и со Венгер за да ни објаснат што сакаат да направат. За да се направи такво...

Различни реакции за идејата за играње со помала топка

Во рамките на неодамнешното Европско првенство во Стокхолм се одржа состанок на претставници на федерациите и на клубовите, на кој една тема беше идејата...

Играњето фудбал го оштетува функционирањето на мозокот

Иако спортот е битен за одржување на здравјето, сите видови спортски дисциплини каде што постои опасност од удари по телото и особено во главата...

Ова се најдобрите бесплатни игри од 2019 година

Видеоигрите претставуваат визуелен медиум. Развивачите на игри и издавачите обично продаваат игри базирано на тоа како изгледаат. Во текот на последните четири децении индустријата...