Ознака: застрелан

Се испитува дали полицаецот или криумчарот пукал од пиштолот на МВР,...

Одделението за истражување и гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на затворската полиција при Основното јавно обвинителство за...

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан застрелан во нога на политички митинг

Поранешниот пакистански премиер Имран Кан е застрелан во стапалото денеска на политички митинг, но тој е во стабилна состојба, изјави негов советник. -Тој е во...

Застрелан маж од колегата, биле заедно во лов

Ловец од Кочани утрово е тешко повреден при истрел од ловечка пушка на негов колега, информираат од МВР. Според полицијата, инцидентот се случил во атарот...

Полицаец повреден на стрелиште

Педесет и тригодишен припадник на МВР, со иницијали Ј.Г. се здобил со повреди на армиското стрелиште „Пенуш” во Штип. Од полицијата соопштија дека настанот се...

Застрелан грчки свештеник пред црква во Лион

Повторно пукање во Франција. Во тек е потера во францускиот град Лион, каде вооружено лице пукаше и повреди грчки православен свештеник пред црква, а...

Застрелан полицаец во центарот на Загреб, напаѓот се самоубил

Во центарот на Загреб утрово одекнале истрели. Во близина на зградата на Владата бил убиен полицаец, а напаѓачот подоцна бил пронајден мртов. Поради инцидентот,...

Полицаец по грешка се застрелал од службениот пиштол

Полициски службеник синоќа во својот дом на улицата Франц Прешерн во Скопје испукал еден куршум од неговиот службен пиштол додека го проверувал и се...

Застрелан Авганистанец најден покрај патот кај Табановце

Вчера во полицијата било пријавено дека на магистралниот пат Куманово-Табановце имало лице што лежи покрај патот. Полициските службеници излегле на местото и било констатирано дека...

Тинејџер застрелан во трговски центар во Денвер

Седумнаесетгодишно момче е застрелано при пукање во трговски центар во предградието на Денвер, САД, а бројните посетители на трговскиот центар панично бегале барајќи место...

Битолчанец се застрелал додека го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење на револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, се здобил со прострелна рана...