Ознака: заразени случаи Србија

Во Србија потврдени 19 случаи, затворен граничниот премин Рибарци

Вкупно 19 лица во Србија се заразиле со коронавирус. До изутринава, според надлежните институции, вкупно 160 лица биле тестирани за новиот вид на вирус.          Од...