Ознака: заплена

Запленети 22 возила во акција на Царина и МВР: Меѓу нив...

Во дводневна заедничка акција на Секторот за контрола и истраги при Царинска управа и Министерството за внатрешни работи запленети се 22 патнички моторни возила...

Запленети 47 папагали на „Табановце“, српски државјанин се обидел да ги...

Вкупно 47 папагали се запленети откако српски државјанин сакал без да ги пријави да ги внесе во државава, соопштија денеска од Царинската управа. Царинските службеници...

Запленети 248 грама злато од двајца патници на Табановце

На граничниот премин Табановце биле запленети 248 грама злато, со проценета вредност од околу 12 илјади евра што двајца сопатници во обид да го...

Кремљ се закани со заплена на американски и европски имоти доколку...

Кремљ денеска предупреди дека има список на американски и европски имоти што ќе бидат запленети доколку лидерите на Г7 ги конфискуваат замрзнатите 300 милијарди...

Спречен шверц на 85 килограми марихуана при македонско-грчка полициска акција

Полицијата во координирана акција со колегите од Килкис, Грција, спречила транспорт на 85 килограми марихуана, при што има четворица приведени, додека во Грција е...

Запленети 1.053 стебла канабис од фирма во Гостиварско, биле засадени без...

Полицијата во координација со Комисијата за оценување на исполнетост на условите по однос на простор, опрема и кадар за одгледување на канабис за медицински...

Запленети непријавени 329 раствори за инјекции за визуелизација при магнетна резонанца,...

На граничен премин Деве Баир на влез во државава при контрола на автобус се запленети 329 парчиња раствори за инјекции Gadovist 1.0 коишто се...

Спречен обид за нелегално изнeсување на непријавени девизи во висина од...

Спречен обид за нелегално изнeсување на непријавени девизи во висина од 1.890.000 албански леки, што е околу 18 илјади евра, откако полски државјанин на...

Запленети стари монети вредни околу 38.000 евра, пронајдени во багаж на...

Стари монети со проценета нумизматичка вредност од 2.359.000 денари се пронајдени во багаж на македонски државјанин кој преку Меѓународниот аеродром - Скопје требал да...

МВР ќе „чешла“ фабрики за масло од канабис по заплената на...

Во патничко возило „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки пронајдени се четири патни торби со околу 100 килограми висококвалитетна марихуана во вредност од околу 300.000...