Ознака: Жилиет Бинош

Оскаровката Жилиет Бинош во новата комедија „Двоен живот“

Француската меѓународна ѕвезда и добитничка на „оскар“ Жилиет Бинош ја игра главната улога во новата комедија на режисерот Оливие Асаја, „Двоен живот“, приказна за...

„Европскиот оскар“ за Французинката Жилиет Бинош

Француската актерка Жилиет Бинош е годинашна добитничка на почесната награда на ЕФА (Европската филмска акдемија) за европски придонес на светската кинематографија. Специјалната награда на...