Ознака: емилијано сала

Пилотот на Емилијано Сала немал лиценца да превезува патници

Дејвид Иботсон, пилотот на авионот со кој се превезуваше Емилијано Сала и кој падна во Ламанш, немал лиценца да превезува патници, се вели во...

Нант поднесе жалба против Кардиф во ФИФА поради Сала

Нант ја испочитува заканата и поднесе жалба до ФИФА против Кардиф Сити заради одложеното плаќање по трансферот на трагично загинатиот Емилијано Сала. Аргентинецот беше привлечен...

Пронајденото тело е на Емилијано Сала

Пилотот на малиот едномоторен авион што исчезна на 21 јануари, Дејвид Ајботсон, сѐ уште не е пронајден Телото што го извлекоа специјалците нуркачи од делот...

Извлечено телото од авионот, се чека потврда на идентитетот

Спасувачката екипа финансирана од приватни извори, главно пријатели на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала, го извлече телото од остатоците од авионот што се урна во...

Продолжува потрагата по Сала, следува извлекувањето на авионот од морето

Малиот авион во кој беа Емилијано Сала, несудениот фудбалер на Кардиф, и пилотот, пред две недели се урна во водите на Ла Манш, на...

Пронајдено тело во уништениот авион на Сала (видео)

Откако вчера изутрина беа откриени остатоци од авионот со кој патувал Емилијано Сала, денес истражувачите пронашле тело, информира „Би-би-си“. Не е јасно дали тоа е...

Нуркачите ја започнуваат потрагата по Сала и исчезнатиот авион

Специјални нуркачки екипи наскоро ќе почнат потрага по фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала и пилотот на исчезнатиот авион во водите кај Каналските Острови, објавија...

Трансферот на исчезнатиот Сала во Кардиф ќе донесе голема промена во...

Приказната за исчезнувањето на аргентинскиот фудбалер Емилијано Сала може револуционерно да го промени фудбалот. Напаѓачот премина од француски Нант во Кардиф, но авионот, со...

Солзите на Ромина ја оживеаја потрагата по Сала

Покрената е нова потрага по фудбалерот Емилијано Сала откако беа собрани 300 илјади евра за нејзино финансирање, преку интернет-кампања, објавува британски „Гардијан“. Официјалната потрага по...

Малку веројатно дека Кардиф ќе го врати износот потрошен на Сала

Кардиф Сити, кој потроши рекордни во клупската историја 20,5 милиони евра на трансферот на Аргентинецот Емилијано Сала, најверојатно нема да може да го поврати...