Ознака: Европското првенство

Македонските репрезентации се подобропласирани од почетниот ранг

ШАХ - ПО СЕДУМ КОЛА НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО Машката репрезентација на Македонија (2.401, рангирана на 32-то место пред почетокот на турнирот) во седмото коло ја...

Јованоска 11-та, Неделковски 13-ти во кати на ЕП во Пореч

Пулексенија Јованоска го освои 11-то место од 30 натпреварувачки додека Александар Николовски 13-то меѓу 35 натпрварувачи во дисципшлината кати на Европското првенство (ЕП), кое...

Совладана е Финска, следува исклучително важниот меч со Швајцарија

Дуелот помеѓу Данска и Швајцарија ќе ни покаже во каква форма е и со каков потенцијал располага швајцарскиот состав, за да можеме да подготвиме...

Ангеловски: Важен меч, но не чувствуваме притисок

Ќе решаваат детали, да не речам ситници, инспирација, бидејќи мотивацијата нема да недостига во двата табора. Се подготвуваме како и за сите други натпревари,...

Македонија го совлада Азербејџан на Европското првенство во Софија

Младинската кошаркарска репрезентација на Македонија попладнево го совладаа Азербејџан со 74:67 на Европското првенство (ЕП), дивизија Б, во Софија. По двата порази од Летонија и...