Ознака: Евровизија

Палтото и измешаните музички стилови на „Ај кју“ ја збунија евровизиската...

Љубителите на изборот за песна на Евровизија, воглавно, немаа пофални зборови за синоќешниот настап на македонските претставници „Ај кју“ (Еуе Cue) во Лисабон, судејќи...

Првата евровизиска полуфинална вечер низ фотографии

Низ фотографиите се прикажани настапот на „Ај кју“, кои ја претставуваа Македонија со песната „Lost and found“, како и настапите на преостанатите 18 земји-учеснички...

Македонија повторно остана без финале на Евровизија

Македонските претставници „Ај кју“ (Eye Cue) не успеаја да се пласираат во финалето на 63-от Избор на песна на Евровизија, кој се одржува во Лисабон,...

Погледнете го евровизискиот настап на „Ај кју“ во Лисабон

Македонските претставници „Ај кју“ (Eye Cue) го имаа својот евровизиски настап со песната „Lost and found“, во арената „Алтис“ во Лисабон, на првата полуфинална...

„Ај кју“ вечерва ќе ја претставуваат Македонија на Евровизија

  „Ај кју“ (Eye Cue) со песната „Lost and found“ вечер во арената „Алтис“ во Лисабон под реден број 11 ќе ја претстави Република Македонија...

Со настапот во Мадрид „Ај кју“ ја завршија предевровизиската турнеја

Повеќе од дваесет делегации учествуваа на неодамнешниот промотивен евровизиски настан во Мадрид во организација на специјализираниот медиум eurovision-spain.com. Повеќе од 17 години овој евровизиски...

„Ај кју“ во Тел Авив се дружеа со евровизиските претставници

За мене „Евровизија“ не е трка на 100 метри, туку маратон и сигурен сум дека добрите песни секогаш го наоѓаат својот пат, вели Бојан...