Ознака: државите

Прво правда, па проширување и преговори со ЕУ

Се очекува со новата методологија што беше претставена од еврокомесарот за проширување Оливер Вархеи пред амбасадорите на земјите-членки на Европската Унија да се откочи...

Колкава е воената моќ на државите на Балканот

Сите земји од регионот, освен Македонија и Бугарија, имаат подобрување на местата на ранг-листата за воената моќ што ја направи „Глобал фајрпауер“ Србија е прва...