Ознака: Дончич

Јокиќ и Дончиќ во идеалниот НБА тим

Српскиот кошаркар и член на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ и неговиот словенечки колега Лука Дончиќ, кој настапува за Далас Маверикс, се избрани за најдобар...

Дончиќ: Во Мадрид повеќе копнеат по Роналдо

Поранешниот кошаркар на Реал и сегашен член на Далас, Лука Дончиќ, истакна дека навивачите во Мадрид повеќе жалат за заминувањето на Роналдо отколку за...