Ознака: доминација

Доминација на Сеишин

Во кон­ку­рен­ци­ја на 12 клу­ба, со око­лу 150 нат­пре­ва­ру­ва­чи во обе­те кон­ку­рен­ции, Се­и­шин освои осум злат­ни, три сре­бре­ни и два брон­зе­ни ме­да­ла Џудо-клубот Сеишин од...

По предизвикот на Карибите, следува доминација на Фишер

Во пресрет на годинашниот Турнир на кандидатите (од 3 до 22 април) ви ги претставуваме досегашните циклуси (во претходните продолженија ги претставивме турнирите во...

Демократијата не значи доминација

Фељтонот „Војната во Украина како предуслов за нов светски поредок и реперкусиите врз Западен Балкан“ од д-р Маја Мишковска дава еден сопствен поглед на...

Да не им се дозволи на САД да доминираат на глобалниот...

Не треба да им се дозволи на САД да доминираат на глобалниот енергетски пазар додека ЕУ ги трпи последиците од конфликтот во Украина, изјави...

Лавров: Нашата цел е да ставиме крај на целосната доминација на...

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Москва нема да ги прекине, како што ги нарекува, воените операции до следната рунда мировни...

Воена доминација на Кина  во Тајванскиот Теснец

Тајван неодамна извести за нагло зголемување на бројот на кинески воени авиони што влегуваат во неговиот воздушен простор во последните четири месеци, со тоа...

Хамилтон сочувствува со гледачите за неговата доминација во Ф1

Бидејќи растев како навивач и живеев во различни епохи, ја гледав доминацијата на Михаел Шумахер и знам како е, вели Хамилтон Луис Хамилтон вели дека...

Неверојатна шпанска европска фудбалска доминација на деценијата

Репрезентациите на Шпанија од 2010 година освоија 20 европски титули од можни 57, а клубовите 26 трофеи од 56, во куповите на УЕФА, сето...

Колкава е навистина доминацијата на Фејсбук

Компанијата „Фејсбук“, која во моментот е под истрага за прекршување на антимонополските закони во САД, би можела да биде принудена да се откаже од...

Првпат целосна доминација на тимовите од петте најсилни првенства

Меѓу 16-те најдобри во ЛШ сезонава има по четири екипи од Англија и од Шпанија, по три од Италија и од Германија и две...