Ознака: дејвид гир

Во претседавањето со ЦЕФТА приоритет ќе биде отстранување на пречките во...

Министерот за економија Крешник Бектеши и амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Дејвид Гир ги презентираа приоритетите на Македонија со претседавањето на Централноевропскиот договор...

Мицевски се сретна со евроамбасадорот Гир

Денеска во Собранието координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски, се сретна со претставникот на делегацијата на Европската Унија во Република Македонија, амбасадорот...

Целосната интеграција на Западен Балкан во ЕУ е гаранција за стабилност

Пендаровски до Гир Претседателот Стево Пендаровски го прими шефот на делегацијата на Европската Унија во Македонија, амбасадорот Дејвид Гир. На средбата беа разменети мислења и информации...

Мицкоски до Гир: Власта навидум се залага за борба против корупцијата,...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски остварил средба со претставникот на ЕУ во Македонија, амбасадорот Дејвид Гир, информираат од опозициската...

Ахмети – Дејвид Гир: Заслужуваме почеток на преговори

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, се сретна со амбасадорот на Европската Унија, Дејвид Гир. Како што соопштија од ДУИ, Ахмети му кажал...

Османи-Гир: За ЕУ нема алтернатива без разлика на исходот во декември

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, оствари редовна работна средба со Шефот на Делегацијата на ЕУ во земјата, амбасадорот, Дејвид Гир. Предмет на разговорот беа...

Гир: Владата може да очекува поддршка од ЕУ во проектите што...

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Фатмир Битиќи, преку видео врска, денеска одржа состанок со Шефот на делегацијата на Европската Унија во Скопје, амбасадорот Дејвид...

Гир: МВР е клучна институција во борбата со криминалот и проблемот...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, денеска оствари средба со амбасадорот на Делегацијата на ЕУ, Дејвид Гир. Како што информираат од Министерството, Спасовски му честитал...

Димитров му посака добредојде на новиот евроамбасадор

Посакувајќи му добредојде и успешен мандат, вицепремиерот Никола Димитров му честиташе на амбасадорот Дејвид Гир за преземањето на новата позиција, Шеф на Делегацијата на...

Маричиќ – Гир: ЕУ ќе биде партнер во спроведување на реформите...

Министерот за правда, Бојан Маричиќ, денеска се сретна со новиот амбасадор и шеф на Делегацијата на ЕУ во Република Северна Македонија, Дејвид Гир. Посакувајќи му...