Ознака: Детска клиника

Запознајте ги суперхероите што ги радуваат децата на Детската клиника

Тројцата раскажуваат дека не може со зборови да се опише неизмерната среќа на детските лица кога омилените суперхерои доаѓаат за да им дадат новогодишен...

Дедо Мраз и суперхероите со подароци ги израдуваа најмладите во Детската...

Суперхероите Спајдeрмен и Бетмен заедно со Дедо Мраз утринава имаа исклучително важна акција спуштајќи се на терасите на детската клиника во Скопје. Со помош на...

ЈАНА И АВТ за малите пациенти на Детската Клиника во Скопје

Јана и АВТ започнаа хуманитарна акција „Капка радост за малите херои!“ со цел собирање на средства за Детската Клиника во Скопје. Со купување освежителни пијалоци...

МЗ: На детска клиника над 80 отсто успешност во лекување на...

На детска клиника има над 80 отсто успешно лекување на детските малигноми, информираат од Министерството за здравство на Меѓународниот ден посветен на децата кои...

ФЗО ќе обезбеди буџет за набавка на лек за цистична фиброза...

Фондот за здравствено осигурување ќе обезбеди буџет за ЈЗУ Клиника за детски болести за набавка на лекот Kalydeco/Ivacaftor во износ од 6.663.048 денари. Од Фондот...

Пожарникарите го донесоа Дедо Мраз на Детската клиника

Во пресрет на предновогодишните празници утрово, Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со Министерот за здравство, Венко Филипче, на еден поинаков начин...

Џафери испрати новогодишни пакетчиња за децата на Детска клиника

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, испрати новогодишни пакетчиња со книги за дечињата хоспитализирани на Детската клиника во Скопје. До Посебното основно училиште „Иднина“ во...

Малиот Илче од Охрид ја напушти Детската клиника

По десетина дена лекување на Детската клиника, 11-годишниот Илче од Охрид, кого родителите го напуштија, ја напушта болницата здрав и заминува во мал групен...

Персонал на Детската клиника заразен од мајка на дете пациент, која...

На Клиниката за детски болести во Скопје покрај заразените лаборант и медицинска сестра, заразена и е докторка од имунолошкото одделение, извести денес министерот за...

Лаборант на Детската клиника заразен со коронавирус

На четворица од вкупно осумнаесет вработени на Детската клинка во Скопје епидемиолозите им препорачале изолација откако кај еден лаборант бил потврден коронавирус, извести министерот...