Ознака: демантира

Владата ги демантира тврдењата дека Заев и Спасовски делеле пасоши на...

Владата најостро ги демантира искажувањата на Антонио Милошоски за доделување на македонски пасоши на терористи од ИСИС. Реакцијата на Владата ја пренесуваме во целост. - Владата...

Џеки Чен демантира дека има коронавирус

Информацијата што неодамна ѝ го привлече вниманието на светската јавност е дека славниот актер Џеки Чен, наводно, има коронавирус и е ставен во карантин....

Чифлиганец демантира дека барал дуќан од Камчев

Сопственикот на градежната компанија „Адора“, Ванчо Чифлиганец, кој беше споменат од страна на Орце Камчев во објавените разговори за случајот „Рекет“ ги демантира наводите...