Ознака: Дедо Мраз

Солзите на Дедо Мраз

Хуманоста нема граници Во центарот на градот, пред Нова година, вриеж од деца. Меѓу нив шета и Дедо Мраз. Се слика со нив и ќе...

За Нова година требаше Дедо Мраз да ги мотивира граѓаните да...

Од она што успеа да го провери екипата на „Нова Македонија“ кај приватните продавачи на елки, цената за елка во висина од два метра...

Дедо Мраз пристигна со хеликоптер на скопскиот аеродром, маглата не го...

Армискиот Дедо Мраз пристигна на Меѓународниот аеродром - Скопје во касарната „Страшо Пинџур“ со воен транспортен хеликоптер од составот на воздухопловниот ВИНГ. Густата магла што...

Најстариот кичевски Дедо Мраз носи подароци со популарното „фиќо“

Во согласност со новите современи текови и отсуството на снежна покривка, наместо со ирваси и санка, настариот кичевски Дедо Мраз годинава, од Лапонија, во...

Дедо Мраз и годинава пристигна во Кичево

На две недели пред највеселата ноќ најдолговечниот Дедо Мраз со својата санка пристигна во Кичево и со многуте подароци се лоцира во средиштето на...

Суперхероите и Дедо Мраз со подароци ги израдуваа најмладите во Детската...

Суперхерои од цртаните филмови, јунаци од бајките и Дедо Мраз утринава имаа исклучително важна акција, спуштајќи се на терасите на детската клиника во Скопје...

Дедо Мраз, донеси ни работници?!

Недостигот од квалификувана работна сила стана хроничен проблем од кој страда државата. Ако порано не можеше да се најде работник само за одредено занимање,...

Најдолговечниот кичевски Дедо Мраз и годинава се дружи со...

На две недели пред највеселата ноќ, од Лапонија во Кичево со својата санка и подароци допатува најдолговечниот кичевски Дедо Мраз и се смести пред...

Дневникот на Дедо Мраз

Од творештвото на писателот за деца и млади Киро Донев Можеби сте знаеле, а можеби и не. Но, што ќе ви кажам сега – вистина...

Дедо Мраз со балон слета во Кисела Вода. Пакетчиња добија преку...

Со голем балон на топол воздух, Дедо Мраз денес слета во паркот во Кисела Вода и донесе пакетчиња за преку 3.000 дечиња, информираа од...