Ознака: граничен премин

Експлозија на границата меѓу Канада и САД, две лица загинаа

Сите четири моста на границата меѓу Канада и Соединетите Американски Држави се затворени откако неидентификувано возило експлодира на граничниот премин Мостот Виножито, јавија локалните...

На „Табановце“ за влез и излез од државата се чека околу...

АМСМ информира дека поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата на граничниот премин (ГП) „Табановце“ е околу...

Украина отвори граничен премин со Русија за враќање на бегалците

Украина го отвори граничниот премин помеѓу украинскиот регион Суми и рускиот регион Белгород, што беше затворен од почетокот на војната, за да можат украинските...

На граничните премини Богородица и Табановце се чека околу 45 минути

Зголемена фреквенција на возила има на граничните премини „Богородица“ и на „Табановце“. Како што информира Авто мото сојузот на Македонија, за излез од земјава...

Метежи на граничните премини Табановце и Богородица

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. -На граничните премини Богородица и Табановце за излез од државата се бележи зголемена...

Возила непречено минуваат на Деве Баир по застојот од преку два...

Минувањето на граничниот премин помеѓу Македонија и Бугарија, Деве Баир, се одвива непречено, откако повеќе од два часа беше во застој, поради пад на...

Бугари негодуваат на Деве Баир, тензии на граничниот премин по падот...

Дел од граѓаните од Бугарија кои беа заглавени на граничниот премин Деве Баир, со навреди и негодување се обратија кон македонските полицајци, објави „Макфакс“....

Косовските власти го затворија главниот граничен премин „Мердаре“

Косово денеска го затвори својот најголем граничен премин, откако патниот правец беше блокиран од демонстранти од српска страна на границата, во знак на поддршка...

На „Табановце“ проодно по синоќешната акција на полицијата и обвинителство

На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата информират од АМСМ. Синоќа, полицијата и Јавното обвинителство спроведува заедничка акција...

На Табановце и Богородица се чека еден час, на граничниот премин...

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ГП Табановце времето на чекање за влез во државата е околу...