Ознака: глуми

Глуми психопати, не сака да има деца и чува 10 мачки

Кристофер Вокен е еден од најчудните глумци во Холивуд Блед тен, како на тукушто ексхумиран леш, испиени образи, остра густа коса, пробивен поглед како ласер,...

Лејди Гага ќе ја глуми Патриша Реџани во филмот...

Креации, наследство, моќ, неверство... Вака накратко би изгледало она што нè очекува во новиот филм „Гучи“, кој ќе отвори прозорец кон светот на тајните...

Харисон Форд ќe глуми во „Индијана Џoнс 5“

И покрај неодамнешните тврдења дека главниот лик ќе биде жена, Индијана Џоан, продуцентот Кетлин Кенеди потврди дека Харисон Форд се враќа и дека новиот...

Тимоти Халамет ќе го глуми Боб Дилан

Музичкиот џин Боб Дилан (78) ќе добие својот долгометражен филм, а пејачот ќе го отелотвори младиот актер Тимоти Халамет (24), кој беше номиниран за...

Николас Кејџ ќе се глуми себеси на филм

Николас Кејџ ќе се глуми себеси во новиот филм што ја донесува приказната за очајничкиот обид на Николас Кејџ да добие улога во филм...

Лејди Гага ќе ја глуми вдовицата на внукот на основачот на...

По големиот успех во филмот „Ѕвездата е родена“, добитничката на „оскар“ Лејди Гага се подготвува за нов филм за убиството на Маурицио Гучи, наследникот...

Џејми Оливер ќе глуми во „Војна на ѕвездите“

Познатиот британски готвач Џејми Оливер ќе заигра во култната серија „Војна на ѕвездите“, објавија неодамна некои филмски портали. Бидејќи нема искуство како глумец, дадена...

Крадецот во „Сам дома“ требало да го глуми Роберт де Ниро

Без филмот „Сам дома“ речиси е невозможно да се замисли прославувањето на новогодишните празници во домашна атмосфера. Во филмот, во кој момчето Кевин Мекалистер...