Ознака: Габриел Ескобар

Ескобар: Постои силна согласност дека земјите од Западен Балкан треба да...

Ги охрабрував моите партнери од Европската Унија да испратат посилна порака дека земјите од Западен Балкан се и барани и потребни од Унијата, и...

Ескобар доаѓа на Балканот

Стејт департментот сака да ги засили позициите во регионот Белата куќа со именувањето на Габриел Ескобар за водач на балканскиот дипломатски тим се обидува да...