Ознака: ветеран

На Навални му се заканува глоба од 13.000 долари поради навреда...

Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални денес повторно се најде на суд под обвинение за клевета, а Обвинителството побара тој да биде казнет со 950.000...

Ветеран ѝ се додворуваше на Меланија Трамп

За време на средбата на американскиот претседател Доналд Трамп и ветераните на одбележувањето на 75-годишнината од Денот Д, големо внимание предизвика 93-годишниот ветеран Томас...

Ветеран на 97 години го повтори скокот со падобран на Денот...

Американскиот ветеран Том Рајс (97) го повтори скокот со падобран кој го имал пред 75 години за време на нападот на сојузниците во Нормандија....