Ознака: Василис Кикилиас

Средба на министрите за здравство во Атина: Потребен е брз проток...

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска во Атина оствари средба со министерот за здравство на Грција, Василис Кикилиас на која разменија искуства за пристапот...