Ознака: Бил Скарсгард

Филмскиот хит за кловнот-убиец Пенивајс наскоро добива продолжение

Адаптацијата на новелата од Стивен Кинг, „Тоа“, ќе добие продолжение кое ќе се одвива 30 години по приказната на првиот дел, пренесува магазинот „Гардијан“. По...