Ознака: Антонијо Милошоски

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата нема да гласаат за уставните измени, а...

Врз пратениците и врз раководството на ВМРО-ДПМНЕ можам да кажам дека има притисоци, некои посуптилни, некои подиректни и некои може и граѓаните да ги...

Милошоски: Пратениците со безбедносни сертификати може да пристапат до секој документ...

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ, кој заедно со неколкумина други пратеници со безбедносни сертификати побараа увид во договорот со „Бехтел и Енка“, денеска изјави...

Милошоски: Доколку ова е историски ден нека одат на плоштад и...

Доколку ова денеска е историски ден, откако ќе се вратат од Брисел премиерот Ковачевски, Бујар Османи и Бојан Маричиќ, нека одат на плоштад и...

Милошоски: Комисијата за европски прашања под раководство на Адеми се претвори...

Комисијата за европски прашања под раководство на пратеникот Арбер Адеми се престори во комисија за Див Запад, реагираше Антонијо Милошоски, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ. - За...

Милошоски смета дека пратеникот на Беса е во Бугарија

Пратеникот на Беса, Кастриот Реџепи, кој одлучи да не гласа за недоверба на Владата и денеска не се појави во Собранието, наводно се наоѓа...

Османи: Ќе вложам напори да бидам во Скопје за да се...

Ќе ги вложам сите напори да ја прекинам тековната дипломатска офанзива за во среда на неколку часа да бидам во Скопје за да се...

Милошоски: Османи в среда да го претстави Акцискиот план за кој...

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика, Антонијо Милошоски, соопшти дека за среда во 15 часот ќе закаже седница на Комисијата,...

Мицкоски: Само Заев може да потпише договор во кој историјата е...

Само политички аматер како Заев може да потпише еден таков договор во кој историјата ќе биде критериум за напредок на државата за ЕУ, протестите се...

Милошоски: Одговорноста за потрошените над 500 илјади евра европски пари не...

ВМРО-ДПМНЕ денес го изразува својот протест против незаконското трошење на пари на европските даночни обврзници кои што се наменети за образование и образовни проекти...

Милошоски: Обвинителството е алатка за притисок на власта кон неистомислениците

Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците. Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното...