Ознака: Антонио Милошоски

Независните до Милошоски: Ослободете го ВМРО-ДПМНЕ и напуштете ја партијата

Би сакала да ја потсетам јавноста, дека СЈО го избравте токму вие и овде славевте и скокавте. Вие баравте бомбите да бидат само индиции....

Прекината средбата за Законот за јавно обвинителство

Средбата на работните групи на СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ за Законот за јавно обвинителство денеска беше прекината, повторно без решение. Министерката за правда, Рената Дескоска и...

Костадинов: Неприфатливо е осомничени да ја разгледуваат работата на СЈО

Портпарол и пратеник на СДСМ  Костадин Костадинов во врска со новинарското прашање за иницијативата од група пратеници за измени во изборникот модел, дали ќе...

Инвестициите од Фејсбук и Гугл за Заев се извесни, за Милошоски...

Инвестициите од Фејсбук и Гугл се можни да се реализираат во Македонија. Ова е извесна можност и штом ќе имаме податоци ќе излеземе пред...

Антонио Милошоски на распит во СЈО за случајот „Моќник“

Пратеникот и поранешен министер за надворешни работи Антонио Милошоски денеска е повикан на распит во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Моќник“. Милошоски е првообвинет во...

Томе Аџиев на распит во СЈО за случајот „Моќник“

Поранешниот претседател на Комисијата за лустрација Томе Аџиев денеска е повикан на распит во Специјалното јавно обвинителство за случајот „Моќник“. Случајот „Моќник“ СЈО го најави...

Милошоски ќе го бојкотира референдумот

Пратеникот Антонио Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ го известил претседателот на Собранието, Талат Џафери дека ќе учествува во јавна пропаганда на претстојниот референдум со бојкотирачки став. -...

Димитров: Барањето на Милошоски е саботажа и антидржавен потег

Комисијата за надворешна политика, на која излагање за остварувањето на меѓународната политика требаше да има министерот за надворешни работи Никола Димитров, и денеска не...

Зекири најави кривични пријави за оддавање државна тајна

Кривични пријави за оддавање државна тајна за претседателот на Комисијата за надворешни прашања Антонио Милошоски и за лице од Кабинетот на Претседателот Ѓорге Иванов...

Димитров: Периодот е деликатен, не сакаме да му попречиме на процесот

И покрај двата обида, денеска не се оддржа седницата на собраниската Комисија за надворешни прашања, на која излагање за остварување на меѓународната политика требаше...