Ознака: амсм

Времето студено со врнежи од снег, забрана за тешки возила кон...

Времето денеска ќе биде облачно и студено со врнежи претежно од снег. Врнежите наместа ќе бидат пообилни, особено во западните делови. На планините ќе...

Уникатна кобрендирана картичка на пазарот – Шпаркасе Банка и АМСМ со...

Шпаркасе Банка и АМСМ официјално потпишаа договор за меѓусебна соработка и во оптек ја лансираа новата кобрендирана Visa кеш бек кредитна картичка за физички...

Зимската опрема во возилата задолжителна од 15 ноември

Законската обврска за задолжително поседување зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба, започнува во вторник, информира АМСМ. Обврската е пропишана во член...

Оризопроизводители го блокираа патот Штип-Кочани поради незадоволство од откупната цена

Кочанските оризопроизводители излегоа на протести, во селото Облешево го блокираат патот Штип-Кочани. Сметаат дека откупната цена и на белиот ориз и на оризовата арпа...

На ГП „Табановце“ се чека околу 60 минути, на „Богородица“ околу...

На ГП „Табановце“ попладнево за влез во земјава е околу 60 минути, а на ГП „Богородица“ за влез и излез се чека околу 40...

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини...

Укината забраната за сообраќај на камиони на повеќе патни правци

Од АМСМ информираат дека на повеќе патни правци е укината забраната за движење на камиони која беше воведена поради обилни врнежи од снег на...

Забрана за камиони на Стража, Тетово – Попова Шапка и на...

На планинскиот превој Стража изутринава од 06.30 часот е воведена забрана за движење на тешки товарни возила. Забрана за камиони има и на патниот правец...

На Табановце се чека 45 минути за излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП...

Регионалниот пат Берово-Делчево затворен поради пожар

Сообраќајот на регионалниот пат Берово – Делчево од 10.55 часот времено е затворен позади пожар, соопштија од АМСМ. Во другите делови од државата според АМСМ...