Ознака: „Амазон“

Безос: Благодарност до вработените и купувачите од „Амазон“, вие плативте за...

Џеф Безос, најбогатиот човек во светот, пред неколку дена беше во вселената на десетина минути. Педесет и седумгодишниот милијардер полета на работ на вселената девет...

„Амазон“ ја затвори инфраструктурата поврзана со израелската фирма „НСО“

Клауд-сервисот на „Амазон“, „Амазон веб сервисес“, ги затвори инфраструктурата и сметките поврзани со израелскиот продавач за надзорна опрема „НСО груп“, објави американската медиумска група...

Безос се повлекува од директорската функција на „Амазон“

Најбогатиот човек на светот и основач на „Амазон“, Џеф Безос денеска треба да поднесе оставка од функцијата извршен директор на платформата за трговија преку...

„Амазон“ сака да го купи „МГМ“ за 9 милијарди долари

Интернет-гигантот „Амазон“, наводно, преговара за купување на легендарното холивудско студио „Метро Голдвин Маер“ за 9 милијарди долари. „Метро Голдвин Маер“ е едно од најпознатите холивудски...

Безос води против Бајден со 1-0 во соочувањето помеѓу „Амазон“ и...

Минатонеделното гласање против формирање на синдикат од страна на мнозинството работници во складиштето на „Амазон“ во американската сојузна држава Алабама, беше поттикнато од повеќе...

Безос е најбогат на светот четврта година во низа

Годишната листа на милијардери на „Форбс“ вклучува рекордни 2.755 лица (660 повеќе од минатата година), а е предводена од основачот на интернет-страницата „Амазон“, Џеф...

„Амазон“ ќе го менува новото лого бидејќи потсетува на Адолф Хитлер

Компанијата „Амазон“ ќе го менува главното лого на апликацијата за купување по реакцијата на клиентите, бидејќи последниот редизајн потсетува на Адолф Хитлер, пренесуваат светските...

Империјата на „Амазон“ отвора прашања за заштитата и ризиците за податоците

Податоците за вашите нарачки, информациите за вашата кредитна картичка, дури и вашите интимни здравствени информации би можеле да бидат во ризик. Компанијата за онлајн-трговија...

Безос се фати во костец со најбогатиот човек во Индија на...

Поранешниот извршен директор на „Амазон“, Џеф Безос, влезе во судски спор со најбогатиот човек во Индија, Мукеш Амбани, кој е извршен директор на „Рилајанс“....

Повлекувањето на Безос отвора нова ера за „Амазон“

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, реши дека да поднесе оставка од функцијата главен извршен директор на „Амазон“. Тој ќе ја предаде функцијата на...