Ознака: Александар Гочев

Второобвинетиот Гочев призна дека вршел измама во случајот со „злоупотреба на...

Второобвинетиот Александар Гочев кој се товари за кривично дело „измама“ во случајот со „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „измама“ на штета на...

Судот им ги одзеде пасошите на Лидија Димова и на поранешен...

Судот донесе решенија со кои го уважи предлогот на Лидија Димова и на Александар Гочев да им определи мерки – Одземање на патната или...