Две маскирани лица синоќа со закана со нож ограбиле сендвичара  на булеварот Крсте Мисирков во Скопје.

Како што соопшти МВР, грабежот синоќа во 23,30 часот бил пријавен во Секторот за внатрешни работи Скопје, а при грабежот под закана со нож од биле одземени 8.400 денари, по што лицата го напуштиле местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.