Регистрирани 96 случаи на ковид и три починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 729 тестови, а регистрирани се 96...

Крајот на пандемијата под знак прашалник: Сезоната на респираторни болести носи неизвесност

Се наѕира ли крајот на пандемијата со коронавирусот? Регионалниот директор на СЗО за Европа, Ханс Клуге изјави дека доколку не се појави нова варијанта...

Регистрирани 57 новозаразени со ковид-19 и две починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени се 704 тестови и регистрирани 57...

Нови 75 ковид-позитивни, активни 649 случаи

Нови 75 случаи на ковид-19 од 887 направени тестови се регистрирани во последните 24 часа. Од вкупниот број новозаразени, 21 се со реинфекција, информира...

Нови 173 заразени од ковид-19

Во изминатите три дена дена, од 16 до 18 септември 2022, регистрирани се нови 173 нови ковид-случаи од 1.216 направени тестови, како и 186...

Регистрирани 89 случаи на ковид-19, починато едно лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа направени се 656 тестови, а регистрирани се 89 случаи, од кои 26 се...

Регистрирани 97 ковид-позитивни и четири починати лица

Во изминатото деноноќие направени се 824 тестови, а регистрирани се 97 нови случаи на ковид-19, од кои во Скопје – 52, Битола, Прилеп и...

Регистрирани 141 случај на ковид и едно починато лице

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 866 тестови, а регистриран е 141...

Регистрирани 165 ковид-новозаразени и тројца починати

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.088 тестови, а регистрирани се 165...

Регистрирани шест починати лица и179 нови случаи на ковид

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 дена (од 09.09 до 11.09.2022 направени се 1.286 тестови,...