Пaника во Црна Гора, празни рафтови иако нема заразени случај со коронавирус

Досега во Црна Гора не се пријавени случаи на коронавирус, меѓутоа граѓаните  почнале на големо да купуваат брашно и основни животни намирници. Фотографиите што се...

Прв смртен случај од вирусот во Грција

Во Грција утрово е пријавена првата смрт од коронавирус. Како што пренесуваат тамошните медиуми, станува збор за шеесет и шестгодишен маж, кој се вратил од...

Во Србија потврдени 19 случаи, затворен граничниот премин Рибарци

Вкупно 19 лица во Србија се заразиле со коронавирус. До изутринава, според надлежните институции, вкупно 160 лица биле тестирани за новиот вид на вирус.          Од...