Ознака: женска кошаркарска репрезентација

Прва победа за македонските кошаркарки во квалификациите за ЕП 2023

Македонската женска кошаркарска репрезентација вечерва против Босна и Херцеговина ја забележа првата победа во квалификациите за Европското првенство 2023, славејќи со 68-66 во Сараево. Претходно,...