Ознака: ждрепка СП

Извлечени групите за Светското првенство, на отворањето Катар против Еквадор

Во Доха, главниот град на домаќинот Катар, вечерва со жрепка е одреден составот на групите за Светското првенство во фудбал. На Мундијалот во Катар ќе...

Протест пред седиштето на ФИФА спроти денешната жрепка за СП

Германскиот уметник Јоханес Волкер – Триб и националното здружение за заштита на работничките права протестираа денеска пред седиштето на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), во...