Ознака: затајување на данок

Кривичниот суд на Менхетен пресуди, Трамп ќе мора да плати казна...

Судијата Хуан Меркан пресуди дека компанијата на поранешениот американски претседател Доналд Трамп мора да плати казна од 1,6 милиони долари откако беше осудена за...