Ознака: Заечар

Два вагона-цистерни со фосфорна киселина се излизгаа во Заечар

 Два вагона-цистерни со фосфорна киселина денеска се излизгаа во Заечар, но нема истекување ниту опасност по луѓето и околината, соопштија од компанијата „Србија Карго“. Лизгањето...

Вагон со фосфорна киселина излета од шини на пруга кај Заечар

Вагон на товарен воз што превезувал фосфорна киселина ноќеска излета од шините во близина на Заечар, во источниот дел на Србија. Како што соопшти српското...