Ознака: Урсула дон дер Лајен

Бугарија и Македонија се блиску до договор, смета Фон дер Лајен

Добрата вест за денеска е дека Бугарија и Република Северна Македонија, со поддршка на Франција, се блиску до договор кој ги зема предвид интересите...