Ознака: таблета

Камера како таблета за дијагностицирање дигестивни проблеми

Минијатурната капсула „навикам“ може да направи револуција во дијагнозата на проблеми со дигестивниот тракт. Ендоскопите со капсули што може да се проголтаат и кои...

„Фајзер“ очекува приход од 54 милијарди долари од вакцината и таблетите...

Американскиот фармацевтски гигант „Фајзер“ ги потврди проценките за годишните приходи од вакцината и таблетите против ковид-19, првпат откако се пуштени во продажба. Компанијата соопшти дека...