Ознака: Специјална обвинителка

Специјалната обвинителка се повлече од случајот за фаталното пукање на Болдвин

Специјалната обвинителка што го води случајот против актерот и продуцент Алек Болдвин – обвинет за убиство од небрежност на филмски сет – соопшти во...