Ознака: ширење лаги

Руската Дума усвои Закон за конфискација на имот поради ширење лажни...

Долниот дом на рускиот Парламент денеска го усвои во прво читање нацрт-законот за конфискација на имотот на осудените за ширење лажни информации за вооружените...

Бајден ги обвини Маск и Твитер за ширење лаги низ целиот...

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа оцени дека Илон Маск ја купил платформата за социјални медиуми Твитер за да шири лаги низ светот. Твитер вчера отпушти...