Ознака: „Сакам да работам“

Не ги ставајте игрите на среќа во кампањите, апелираат од „Сакам...

Во име на 10 илјади вработени и нивните семејства уште еднаш апелираме секторот игри на среќа да престане да се злоупотребува во предизборните кампањи...

Отворено писмо на вработени во секторот игри на среќа до Пендаровски:...

Здружението на вработени во секторот игри на среќа „Сакам да работам“ упати отворено писмо до претседателот Стево Пендаровски по повод усвојувањето на   измените и...