Ознака: Раиси

Претседателот на Иран, Ебрахим Раиси денеска беше погребан во светиот град...

Претседателот на Иран Ебрахим Раиси, која загина во хеликоптерска несреќа, денеска беше погребан во светиот град Машхад во североисточниот дел на земјата, каде илјадници...

Иранскиот претседател Раиси денес ќе биде погребан во родниот град Машхад

Иранскиот претседател Ебрахим Раиси, кој минатиот викенд загина во хеликоптерска несреќа, денеска ќе биде погребан во неговиот роден град Машхад. Раиси треба да биде погребан...

Според истрагата, Америка исклучува заговор, а Турција вели дека немало сигнал...

Продолжува истрагата за околностите во кои настана хеликоптерската несреќа во која загинаа иранскиот претседател Ебрахим Раиси и неговите придружници. Турција, која учествуваше во операциите...

Десетици илјади на погребот на загинатиот ирански претседател во Табриз

Во Табриз, на северот на земјата, во тек е комеморацијата и церемонијата на проштавање на загинатиот ирански претседател Eбрахим Раиси. Телото на Раиси до четврток...

Денеска ќе се одржат погребни ритуали за претседателот на Иран

Погребните ритуали за иранскиот претседател Ебрахим Раиси, министерот за надворешни работи Хосеин Амир Абдолахиан и другите кои загинаа во хеликоптерската несреќа ќе се одржат...

Иран се закани дека каква било акција против него ќе наиде...

Иран ќе одговори на какви било активности против неговите интереси, рече претседателот Ебрахим Раиси, еден ден откако Израел предупреди дека ќе одговори на нападот...

Раиси: Исламската револуционерна гарда „му одржа лекција“ на Израел

Претседателот на Иран, Ебрахим Раиси денеска изјави оти Исламската револуционерна гарда (ИРГЦ) „му одржа лекција“ на најголемиот непријател на земјата - Израел. - Казнувањето на...

Раиси: Израел „ги премина црвените линии“ принудувајќи ги другите да дејствуваат

Воените дејствија на Израел во Појасот Газа отидоа предалеку и ќе вовлечат други во конфликтот, предупреди иранскиот претседател Ебрахим Раиси. - Злосторствата на ционистичкиот ентитет,...