Ознака: поместена земјена маса

Земјотресите во Турција ја поместија земјената маса за три метри

Двата земјотреса со епицентар во Кахраманмараш, јужна Турција, и со јачина од 7,7 и 7,6 степени според Рихтеровата скала, предизвикаа поместување на копнената маса...