Ознака: поддршка на Киев

Алијансата ќе се концентрира на помагање на Киев, вратите на НАТО...

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека вратите на НАТО се отворени, но дека Алијансата ќе се фокусира на помагање на Киев. –...